Всесвіт

Галактика Андромеда виявилася такого ж розміру як Чумацький Шлях

Весь цей час астрономи вважали, що найближча до нас галактика Андромеди приблизно в три рази масивніше Чумацького Шляху. Однак це припущення виявилося помилковим. Так, згідно з даними останнього дослідження, опублікованого в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, галактика Андромеди не так сильно відрізняється від Чумацького Шляху. Ці спіральні галактики зіткнуться одна з одною приблизно через 4 мільярди років. З-за гравітаційного тяжіння Андромеда і Чумацький Шлях з’єднаються в єдину галактику, хоча раніше астрономи були переконані в тому, що наш галактичний сусід поглине Чумацький Шлях.

Переоцінений супротивник

Як повідомляють дослідники в офіційному прес-релізі, в ході роботи вони виявили, що маса нашого найближчого галактичного сусіда приблизно відповідає масі Чумацького Шляху. Згідно з розрахунками, маса галактики Андромеди приблизно до 800 мільярдів разів перевищує масу Сонця. Щоб визначити масу найближчої до нас галактики, дослідники вирахували швидкість, яку необхідно набрати зірці, яка швидко рухається, щоб уникнути гравітаційного тяжіння галактики, в якій вона знаходиться. Швидкість, необхідна для виходу зірки за межі галактики, відома як швидкість виходу об’єкта. Так, при запуску ракети в космос її швидкість досягає 11 км/с, що дозволяє їй подолати гравітаційне тяжіння Землі. Чумацький Шлях в трильйон разів важче нашої невеликої планети, тому, щоб уникнути його гравітаційного тяжіння, швидкість об’єкта при виході з галактики повинна становити не менше 550 км/с.

Галактика Андромеды оказалась такого же размера как Млечный Путь

Так виглядає мільярд зірок в галактиці Андромеди

Слід зазначити, що це далеко не перший раз, коли вага галактики перераховується на основі аналізу швидкостей виходу об’єктів всередині неї. У 2014 році астрономи використовували аналогічну техніку, щоб переглянути масу Чумацького Шляху. Згідно з отриманими результатами, кількість таємничої темної матерії — матерії, яка ніяк не взаємодіє з фотонами світла — в нашій галактиці набагато менше, ніж припускали фахівці.

Зіткнення неминуче

Приблизно через 4 або 5 млрд років галактика Андромеди зіллється з Чумацьким шляхом. Незважаючи на те, що наша галактика не брала участь ні в яких великих зіткненнях, астрономи не раз спостерігали залишки попереднього злиття з карликовими галактиками.

Як і в роботі 2014 року, присвяченій масі Чумацького Шляху, остання робота вчених припускає, що у багатьох проведених раніше дослідженнях кількість темної матерії в галактиці Андромеди також виявилася переоціненою. Астрономи вивчали орбіти високошвидкісних зірок і виявили, що кількість темної матерії в галактиці набагато менше, ніж вони припускали. Отриманий результат означає, що всі попередні моделі зіткнення галактик невірні. Для того, щоб зрозуміти що саме станеться в ході злиття, необхідні точні комп’ютерні моделі. Але незалежно від того, яким у кінцевому підсумку виявиться зіткнення галактик через 4 мільярди років, дослідники вважають, що їх відкриття «повністю змінює наше розуміння місцевої галактичної групи». Але перш ніж ми дізнаємося остаточне майбутнє Чумацького Шляху, ми можемо знайти заспокоєння в отриманому знанні — наша галактика не виявиться поглинена Андромедою, як ми колись думали. А це чудові новини.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button