Ґаджети

Galaxy S9 проти iPhone X: Чия система розпізнавання обличчя краще

Нещодавно компанія Samsung представила свій новий флагман Galaxy S9. У ньому є своя система розпізнавання обличчя. Корейці рекламують цю функцію, як найбільш безпечний і зручний спосіб розблокування смартфона. Насправді ж все не так.

Інтелектуальне сканування в Galaxy S9

У Galaxy S9 використовується якесь інтелектуальне сканування, яке поєднює ребрендинг двох вже існуючих механізмів розблокування пристрою. Компанія вирішила об’єднати два методи аутентифікації в один. Це дозволило працівникам Samsung не тільки голосно заявити зі сцени, що вони винайшли щось нове, але і приховати недоліки обох технологій, які працюють у попередніх смартфонах. Адже окремо вони надзвичайно погані.

Отже, як же це працює? Спочатку пристрій сканує обличчя людини, і якщо це не спрацьовує, то в справу вступає сканер сітківки очей. Якщо і він «промахується», ґаджет використовує дані з обох біометричних сенсорів і намагається знову розблокувати смартфон. На словах процес здається затягнутим, але на ділі все відбувається миттєво і той, хто тримає телефон в руках нічого не помітить.

Face ID

Для iPhone X Apple розробила просунуту систему камер TrueDepth, яка дозволяє створити 3D-карту обличчя людини і звіривши її з даними в пристрої розблокувати смартфон.

У смартфоні Apple немає ніяких додаткових біометричних датчиків, тому за все віддувається Face ID. При цьому в більшості випадків він справляється на ура і зберігає дані користувачів у безпеці.

Face ID проти системи розпізнавання осіб в Galaxy S9

На папері розробка Samsung здається більш просунутою та потужною. Але, на жаль, реальність жорстока, і красиві слова маркетологів Samsung – чергова спроба корейців кинути пил в очі користувачів.

Яка технологія безпечніше?

Apple ніколи не піддавала свою аудиторію небезпеці. І всі технології, які компанія використовує у своїх ґаджетах, завжди відповідають найвищим стандартам якості. Саме тому Apple повністю відмовилася від Touch ID на користь Face ID. Тому що була впевнена в тому, що новий спосіб аутентифікації досить гарний і не скомпрометує конфіденційну інформацію власників iPhone X.

Так, були випадки, коли близнюки і діти розблокували смартфон своїх рідних. Але про це компанія писала в офіційній документації до Face ID. І дивно, що для когось такі «збої» в роботі системи розпізнавання обличь стали сюрпризом.

Судячи з тих же чуток з інтернету, Galaxy, наприклад, і зовсім можна розблокувати за допомогою фотографії, але на це вже всім наплювати. Корейська корпорація не просто так об’єднала спрощену систему розпізнавання обличчя і моторошно незручний сканер сітківки ока. Це необхідно, щоб хоч якось прикрити убогий механізм аналізу обличчя, що використовується в Galaxy. Прямий тому доказ той факт, що Samsung заборонила використовувати обличчя для підтвердження платежів Samsung Pay.

Як працюють Apple Pay і Samsung Pay?

У випадку з Apple Pay все просто. Треба просто подивитися на смартфон, а потім піднести його до терміналу для оплати. Все. Точно також, як і у випадку з розблокуванням. Ніяких додаткових методів аутентифікації, ніяких сканерів сітківки. Елегантно і красиво. В стилі Apple.

А ось Samsung підвела, заборонивши використовувати сканер обличчя для здійснення покупок за допомогою Samsung Pay. Компанія буквально розписалася в тому, що їх технологія недосконала і небезпечна. Натомість корейці пропонують сканер сітківки очей і відбитків пальців. І на тому спасибі.

Яка технологія швидше і зручніше?

Що потрібно зробити, щоб розблокувати iPhone X? Взяти смартфон в руки і подивитися на нього. Неважливо де це буде відбуватися. На яскравому сонці або в темному підвалі. На ходу або лежачи на ліжку. Ґаджет можна розблокувати навіть якщо він лежить на столі. При цьому Face ID безпечна, незалежно від ситуації. Ну і максимально практична, безумовно.

У Samsung все не так райдужно. Система розпізнавання обличчя працює швидко. Але вона не працює в темряві і при поганому освітленні. Вона небезпечна і не дає підтвердити покупку через Samsung Pay. Сканер сітківки очей по-своєму гарний. Він надійніший, але скористатися ним вже складніше. Щоб розблокувати Galaxy очима, доведеться тримати пристрій під певним кутом, на конкретній відстані і дивитися в певну точку. Не найзручніший варіант.

Яка технологія розумніша?

Face ID володіє ще однією цікавою особливістю, до якої в Samsung чомусь не додумалися. Система розпізнання обличчя Apple приховує всі повідомлення на екрані блокування від сторонніх очей. І до тих пір, поки господар смартфона не подивиться на екран, вони будуть відображатися у «закритому» стані. При цьому вони всі миттєво виявляться, якщо власник iPhone зверне увагу на ґаджет або почне ним користуватися. Начебто дрібниця, але дуже приємна. І завдяки їй Apple отримує ще один бал за безпеку і відповідальне ставлення до конфіденційності людей.

В цілому, зрозуміло, що незважаючи на зусилля корейців, їм не вдалося створити щось видатне. Об’єднання двох система авторизації користувача звучить вражаюче, але на ділі нічого з себе не представляє. Все було погано рік тому, все погано зараз. Apple сильно задерла планку, представивши Face ID, і, здається, не збрехала, коли повідомила, що їх система розпізнання обличчя випереджає розробки конкурентів на кілька років. Невідомо, коли інші виробники смартфонів підтягнуться.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button