Людина

Вчені не знайшли докази, що медитація робить людину кращою

Вчені не змогли знайти доказів про те, що медитація може робити людину кращою. До такого висновку вони прийшли після вивчення результатів багатьох досліджень.

В ході проведення нового експерименту вчені з’ясували, що не існують переконливі докази того, що медитація робить людей менш агресивними, упередженими або співчутливими. Вона існує вже сотні років, зазвичай практикується в декількох релігіях, включаючи індуїзм і буддизм. Зазвичай це включає в себе пошук тихого місця, де можна відволіктися від будь-яких відволікаючих факторів.

Вчені з декількох Вузів провели метааналіз 22 минулих досліджень, в яких брали участь 1685 осіб. У науковій роботі розглядалися контрольовані експерименти, де порівнювалися медитуючі люди і ті, хто цим не займався. Спочатку здавалося, що перші були схильні проявляти більше співчуття, але після проведення більш детального аналізу фахівці перестали так вважати.

«Ми також виявили, що благотворний ефект медитації на співчуття зник, якщо вчитель медитації був автором досліджень», – сказав автор дослідження.

«Ніщо з цього, звичайно, не скасовує вимоги буддизму чи інших релігій про моральні цінності і змінюється у всьому світі потенціал переконань і практик», – додали вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button