Наука

Гантелі зміцнили нервову систему макак

Вчені з Університету Ньюкастла з’ясували, як фізичні тренування з підняттям тягарів впливають на роботу нервової системи.

Lukas / Pexels

Те, що спорт позитивно впливає на здоров’я, відомо давно і доведено в багатьох наукових дослідженнях. Фізичні вправи корисні також і для мозку — у нього підвищується кровопостачання і активізується процес утворення нових нервових клітин. Тепер же британські вчені довели, що тренування з підняттям ваги зміцнюють нервову систему і теоретично можуть допомогти відновленню після травм.

Дослідження проводилося на макаках-резусах, яких навчили вправ з гантелями. Протягом дванадцяти тижнів поки тривав експеримент з щоденними тренуваннями і підвищеною вагою, вчені спостерігали за змінами в провідності нервових сигналів від рухової кори головного мозку через спинний мозок до м’язів піддослідних мавп.

У макак, так само як і у людей, ці сигнали передаються по двох трактах — корково-спинномозговому пірамідальному і ретикулоспинальному. Пірамідальний тракт у приматів особливо розвинений і служить основним, відповідаючи в першу чергу за дрібну моторику, великі ж рухи контролюються найбільш древнім в еволюційному плані ретикулоспинальним трактом, який пов’язує м’язи з мозочком, мозковим стовбуром і спинними мозком.

В результаті експерименту з’ясувалося, що хоча в перші тижні тренувань м’язи мавп не демонстрували практично ніякого зростання, передача сигналів по ретикулоспинальному тракту помітно посилилася, а також зросла активність керуючих центрів у руховій корі головного мозку.

«Ми виявили істотне посилення ретикулоспинального тракту і не знайшли ніяких змін в основному пірамідальному, — пояснює результати дослідження одна з його авторів, доктор Ізабель Гловер. — Отже, попри те, що основний тракт часто пов’язується з нашими найскладнішими і комплексними рухами, ретикулоспинальний тракт, схоже, є основним провідником силових рухів. І цей результат має значення не тільки для бодибілдерів. Якщо ми зрозуміємо нейронний механізм, який стоїть за силою, то зможемо допомогти тим, хто її втратив, наприклад, унаслідок травми».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button