Земля

Ель-Ніньо повертається?

Центр прогнозування клімату NOAA повідомив, що ймовірність розвитку Ель-Ніньо в найближчі пару місяців із збереженням всю зиму Північної півкулі становить 70-75 %. Якщо прогноз виявиться вірним, природний феномен може вплинути на погоду у всьому світі.

Як правило, Ель-Ніньо пов’язаний із збільшенням тихоокеанської струменевої течії і штормового шляху, що призводить до більш вологих умов у південних районах США. Для ураженого посухою американського Південного Заходу це було б дуже до речі.

Один з факторів, що підвищують впевненість Центру щодо приходу Ель-Ніньо, представлений у візуалізації, що показують, як змінювалася температура поверхні моря щотижня з серпня по початок жовтня, і її відмінність від середнього значення 1985-2012 років.

Зверніть увагу на екватор біля берегів Південної Америки і далі на захід до середини Тихого океану. Бачите, як синій поступається червоному? Це вказує на потепління поверхневих вод.

«Останні кілька тижнів аномалії поверхневої температури (порівняно з середньою довгостроковою) поступово наростали на більшій частині тропічного Тихого океану. Всі температурні показники з району моніторингу зараз вище середнього», — повідомила Емілі Беккер, науковий співробітник NOAA.

За її словами, є й інші ознаки, що вказують на швидке прибуття Ель-Ніньо. Пасати, що звичайно дмуть зі сходу на захід (з Південної Америки в Індонезії), значно ослабли в центральному і східному районах екваторіальної частини Тихого океану. Ослаблення вітрів, в свою чергу, допомогло краплі теплої підповерхневої води мігрувати на схід і піднятися до поверхні. Це сприяло посиленню потепління екваторіальних поверхневих вод Тихого океану.

Зараз моделі прогнозують відносно слабке Ель-Ніньо. Але це не виключає значних погодних впливів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button