Земля

Гени неандертальців підвищують чутливість людини до болю

Дослідники визначили три варіанти одного гена, які відповідають за підвищену чутливість до механічного болю.

Фото від 1971yes

Міжнародна група дослідників показала, що наявність одного з трьох успадкованих від неандертальців варіантів гена SCN9A знижує больовий поріг — підвищує чутливість людини до механічних впливів. Варіації найбільш поширені серед корінного населення Америки.

Ген SCN9A кодує білок, який доставляє натрій в клітини і допомагає посилати сигнали нервам, розпізнає біль. У дослідженні, опублікованому в 2020 році, інша група вчених встановили залежність між варіаціями цього гена і чутливістю до болю у європейців.

У новій роботі дослідники підтвердили попередній висновок на даних латиноамериканців. Вони також показали, що поширеність варіантів гена, пов’язаних з чутливістю до болю, вище у корінного населення Америки.

У першій частині дослідження вчені проаналізували генетичні зразки, зібрані у більш ніж 5900 осіб, що живуть в Бразилії, Чилі, Колумбії, Мексиці і Перу. В середньому у 46% учасників було індіанське походження, у 49,6% — європейське і у 4,4% — африканське.

Аналіз виявив у 30% учасників варіант гена D1908G, ще у 13% учасників були два інших варіанти гена, V991L і M932L, які, як правило, успадковуються разом. При цьому серед жителів Перу, у яких була найвища частка індіанського походження, поширеність цих варіації зростала. А у бразильців з переважаючими європейськими предками — навпроти, знижувалася.

Після генетичного аналізу дослідники провели тести на больовий поріг у більш ніж 1600 добровольців в Колумбії. Вчені використовували тести на чутливість до тиску, тепла і холоду і просили добровольців повідомити, як тільки вони відчують дискомфорт. Аналіз підтвердив, що підвищена чутливість корелює з наявністю одного з трьох варіантів гена SCN9A.

Вчені вважають, що наявність генетичних варіацій створило еволюційні переваги для неандертальців і перших представників сучасних людей, які досягли Америки.

«Людям, які вперше досягли Північної Америки, довелося б переносити суворі і холодні умови, тому цілком можливо, що ці варіанти мають і інші ефекти, крім болю — наприклад, вони могли б якимось чином допомогти людям впоратися з холодом», — каже П’єр Фо, співавтор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button