Земля

Паща акули виявилася ідеальним домом для нового виду істот

Паща китової акули навряд чи може здатися сприятливим середовищем проживання. Проте нещодавно японські дослідники виявили новий вид істот, схожих на креветок, для яких рот хижака став ідеальною «оселею».

Ці крихітні істоти належать до загону раків-бокоплавів і отримали видову назву Podocerus jinbe. До речі, словом jinbe японці називають китову акулу (якщо бути точніше, словом Jinbе-zame).

Раки-бокоплави відомі своєю витривалістю і здатністю адаптуватися до різних умов існування: їх можна знайти на гірських вершинах і в морських глибинах. Однак провідний автор нового дослідження доцент університету Хіросіми Ко Томікава (Ko Tomikawa) зізнався, що був дуже здивований, виявивши їх у пащі китової акули.

«Це істоти, розміри яких зазвичай складають 3-5 сантиметрів. Дивно, в наскільки різноманітних видах навколишнього середовища вони здатні існувати», – заявив Томікава.

Дослідник повідомив, що новий вид має коричневе тіло завдовжки близько п’яти міліметрів і ноги, вкриті подобою волосків. З їх допомогою P. jinbe вловлює органічні речовини, якими він живиться.

«Ротова порожнина китової акули, ймовірно, виявилася для них сприятливим середовищем проживання, оскільки там вони регулярно зустрічають свіжу морську воду, необхідну їм для дихання, і їжу. Крім того, це цілком безпечне місце, де їм не загрожують інші хижаки», – пояснює Томікава.

За його словами, у зябрах акулячої пащі було виявлено дуже багато цих маленьких мешканців (357 самців і 291 самка).

Теммі Хортон (Tammy Horton) з Національного Океанографічного центру Сполученого Королівства, що не брав участь в дослідженні, назвав знахідку цікавою. Але чи справді вид P. jinbe пов’язаний з китовими акулами або ж це явище стосується тільки риб, що мешкають в акваторії префектури Окінава, ще тільки належить з’ясувати.

До речі, вчені виявили членистоноге, коли висмоктували вміст зябер акули за допомогою спеціального насоса під час підводного занурення. І, як вважають морські біологи, навряд чи таке сусідство приносить китовій акулі радість.

Як ми вже сказали вище, бокоплави не харчуються тканинами самої акули, проте швидше за все із-за таких «квартирантів» їй стає важче дихати. Власне, акула, з організму якої був здобутий новий вид, померла від невідомих причин через три місяці після того, як вчені «поспілкувалися» з нею.

Також японці висунули припущення, що ці бокоплави можуть поселятися в організмі всіх істот, які відвідує їх середовище проживання (в тому числі і людей).

Стаття авторів відкриття вийшла в журналі Species Diversity.

Кнопка «Наверх»
Закрыть