Наука

Римські бджоли були щасливі під час карантину

Спеціальний підрозділ карабінерів, який займається захистом лісів та навколишнього середовища, спостерігав за поведінкою одних зі своїх підопічних — понад 150 тисяч бджіл, що живуть у трьох вуликах в італійській столиці. Двомісячний локдаун у Вічному місті дозволив вивчити, як поводяться бджоли в нових, незвичних для цієї метрополії умовах.

За словами президента італійської асоціації бджільництва Рафаеля Чіроне, якість столичного меду помітно покращилася, і бджоли спробували близько 150 різних кольорів, хоча зазвичай це число не перевищує сотні. Причому, аромати квітів притягували бджіл на відстані близько двох кілометрів, в той час як раніше ця дистанція була вдвічі меншою. Причиною є те, що повітря в столиці Італії стало помітно чистіше. І навіть у сільській місцевості умови зараз гірші, оскільки там широко застосовуються різні хімікати. До речі, в Римі за оцінками того ж Чіроне, перебуває близько двох тисяч вуликів.

Сам проєкт по вивченню бджіл у Римі охоплює тридцять груп карабінерів, які обмінюються між собою інформацією про своїх підопічних. А остаточні результати дослідження про вплив карантину на бджіл, з’являться вже до початку літа.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»