Наука

Швидкість фотосинтезу може збільшитися

Нове дослідження австралійських вчених може призвести до значного зростання врожайності в сільському господарстві. У ньому йдеться про метод збільшення швидкості фотосинтезу рослин.

Фотограф: icon0.com

У своїй дослідницькій роботі вчені зосередилися на роботі ферменту Рубіско (Рибулозобисфосфаткарбоксилаза), який є одним з найважливіших ферментів в природі й визначальним у процесі фотосинтезу.

Цей фермент, як пояснюють вчені, виконує важливу роль у першій фазі фіксації вуглецю і починає перетворювати вуглекислий газ на рослинні цукри. Водночас, якщо інші ферменти можуть обробляти тисячі молекул в секунду, Рубіско виконує від двох до п’яти циклів у секунду. Тому він вважається неефективним каталізатором. Але саме тому, як кажуть вчені, цей фермент є «хорошою мішенню» для поліпшення фотосинтезу.

Рубіско в рослинах складається з 16 білків. І дотепер вчені могли працювати тільки з одним з них за раз. Тепер це обмеження знято і можна працювати одночасно з усіма компонентами ферменту, що дозволить збільшити його активність. Це, в свою чергу, як вважають учені, може означати більшу вигоду, зокрема, у збільшенні врожаї картоплі та ріпаку.

За словами співавтора дослідження Спенсера Уїтні, зараз ми повернули час назад на мільярд років, щоб виправити це обмеження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button