Фото

Геофізики знайшли на Філіппінах стародавній супервулкан діаметром 150 км

Фахівці Департаменту морських наук Університету Філіппін UP MSI наприкінці листопада оголосили про велике географічне відкриття величезної вулканічної кальдери діаметром 150 км, знайденої у Філіппінському морі, повідомляє Express.co.uk.

Нове відкриття перевершило за величиною кальдеру вулкана Єллоустоун в штаті Вайомінг, США, її діаметр становить 60 км, раніше вона вважалася найбільшою на планеті.

Кальдера — це залишки вулканічного кратера, що утворилися після викиду магми. З часом підтримка, яку магма надавала вулкану, зникає, це змушує сторони гори руйнуватися всередину.

Геофізики вирішили назвати нову кальдеру «Аполакі», що означає «гігантський лорд», в філіппінських міфах це ім’я носить бог сонця і війни.

Одна з найбільших в Європі кальдер — Кампі Флегрей, в перекладі «гарячі поля». Цей супервулкан діаметром 13 км розташований під Неаполітанською затокою біля берегів Італії.

Вважається, що він утворився сотні тисяч років назад і кілька раз вивергався. Первісне виверження, що сталося 200 тис. років тому, викликало «вулканічну зиму» і знищило більшість європейських неандертальців величезною кількістю попелу, викинутого в атмосферу.

Геофизики нашли на Филиппинах древний супервулкан диаметром 150 км

Кнопка «Наверх»
Закрыть