Здоров'я

Вчені: В країнах з холодним кліматом люди частіше хворіють на рак

Вчені провели дослідження і встановили, що температурний режим серйозно впливає на ймовірність розвитку онкології у людини. Люди, що проживають в країнах з холодним кліматом, частіше хворіють на рак, ніж ті, хто живуть в більш теплих регіонах.

Статистика говорить про те, що серед жителів Скандинавії онкологічні захворювання зустрічаються в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто живе в Індії і Таїланді. Вчені провели дослідження і встановили, що така ситуація є генетично обумовленою. У людей, що проживають у північних країнах, є ген, який відповідає за пристосованість організму до низьких температур. При цьому дана зміна також корелює з розвитком різних видів раку: кишківника, грудей і навіть лейкозу.

Раніше вважалося, що схильність жителів країн з більш холодним кліматом до розвитку онкології пов’язано з тим, що людині в таких регіонах світу не вистачає вітаміну D, який виробляється тоді, коли сонце потрапить на шкіру. Згодом цей взаємозв’язок був спростований, тому дослідження на цю тему продовжилися.

Вчені встановили, що генетична схильність до розвитку раку є не тільки у мешканців холодних країн, але і тих, хто проживає в горах. Фахівці вважають, що специфічні гени, які дозволяють людині виживати в екстремальних умовах, в деяких випадках роблять організм більш сприйнятливим до різних форм онкології.

Кнопка «Наверх»
Закрыть