Земля

Геохіміки виявили на території Танзанії величезний запас гелію

Вчені-геохіміки з Великобританії та Норвегії виявили великі запаси гелію. Знахідка в 1,5 мільярда кубічних метрів цієї речовини виявилася під Східно-Африканською рифтовою долиною в Танзанії. Про це повідомляє EurekAlert.

Знайти гелій геохімікам пощастило з допомогою спеціальної методики пошуків: вулканічна активність допомагає газу вибратися з надр Землі до її поверхні. Таким чином, завданням науковців є визначення оптимальних по віддаленості від вулканів підземних вмістилищ, де гелій знаходиться в максимально чистому вигляді і не змішується з іншими газами.

До цього гелій вилучали як побічний продукт розвідки і освоєння нафтогазових підземних коморах. Головне призначення рідкого гелію – охолодження надпровідних магнітів, особливо в магнітно-резонансній томографії і на Великому адронному колайдері.

За рік планета потребує 220 мільйонів кубічних метрів гелію. Одним з найбільших постачальників цієї речовини є США, де знайдені запаси газу оцінюються в 4,3 мільярда кубічних метрів, але вони з великою швидкістю скорочуються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button