Земля

Вчені більше не вважають нафту двигуном економічного прогресу

Вчені з США за допомогою законів термодинаміки досліджували феномен економічного зростання, зокрема, вивчили сферу енергетики, пише видання New Journal of Physics.

01-01-15-foto-600x428-1

Неокласична економічна модель складається з двох складових – праці і капіталу. Однак, «залишок Солоу» – частина приросту національного доходу, неможливо пояснити зростанням цих двох складових. На думку дослідників, «залишок Солоу» – це енергетика, економічна вага якої значно перевищує її вартість. Мова йде не тільки про ядерне паливо і традиційні джерела енергії, а й про альтернативну енергетику.

Читайте також: Аналітики спрогнозували, яким буде світ у 2025 році

Теорія вчених апробована прикладом трьох провідних країн – Японії, США та Німеччини в період з 1960 по 2000 рік. Особливу увагу приділено нафтовим кризам. Проведений аналіз підтверджує колосальний вплив на економіку цих країн енергії і ціни на енергоносії.

Активний ж видобуток нафти сприяє стагнації не тільки держав-видобувачів, а й тих країн, хто нафту активно скуповує. Американські фахівці закликають брати до уваги їх модель при прогнозуванні нових криз і економічного зростання.

Натхнення: arbatcity.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button