Технології

Гібридний електролітак від Zunum знизить ціну перельотів на 80%

До 2022 році компанія обіцяє створити 12-місцевий гібридний літак. На його борту разом з традиційними будуть встановлені два електродвигуни, які, за прогнозами, інженерів істотно знизять вартість подорожей. Нові літаки будуть розраховані на польоти дальністю до 1600 км, повідомляє Reuters.

Поки стартап з Сіетла Zunum відомий тим, що в нього повірив гігант Boeing. Відомий авіавиробник висловив цю довіру в інвестиціях, розмір яких не розкривається. У свою чергу хлопці з Zunum пообіцяли знизити вартість авіаперельотів на 80%, коли виробництво вийде на повну потужність. При цьому знизиться і загальний час, проведений в аеропорт і літаку — на 40%.

Раніше повідомлялося, що в планах компанії-запуск декількох видів літаків, місткість варіюється від 10 до 50 чоловік. Поєднання реактивних та електричних двигунів забезпечить не тільки економію на паливі, але і більш швидкі перельоти. Використання гібридних літаків для польотів на короткі відстані дозволить звести до мінімуму витрати на паливо. Але більша частина проекту лежить у сфері оптимізації перельотів і зменшення часу, проведеного в аеропортах.

Наприклад, адміністрація транспортної безпеки накладає менше обмежень для судів невеликої місткості, тому огляд перед посадкою буде проходити швидше. Швидкість перельоту буде підвищена не стільки за рахунок нових двигунів, скільки через скорочення часу, проведеного в аеропортах. Пасажирам не доведеться стояти у величезних чергах на огляді, тому що в маленьких регіональних аеропортах їх просто не буде.

Головна мета компанії — навчитися заробляти на коротких регіональних перельотах. За планами, літаки будуть літати з тисяч дрібних аеропортів по всьому світу. Завдяки оптимізації, нових типів двигунів і батарей витрати будуть максимально знижені. І раніше невигідні для авіакомпаній напрямки стануть приносити прибуток.

Збір літаків почнеться у 2022 році. У перспективі кількість місць в салоні буде збільшуватися, а від гасових двигунів повністю відмовляться. Літаки стануть повністю електричними. Виробники впевнені в цьому з-за сьогоднішніх темпів розвитку технологій створення батарей. Також з літаків Zunum в майбутньому повинні зникнути пілоти, а управління буде здійснюватися частково автономно, частково віддалено.

Кнопка «Наверх»
Закрыть