Технології

Глава Google: “Людство не готове до технологічних змін”

Глава Google Сундар Пічаї Guardian розповів про те, куди рухається корпорація, і чому люди не готові приймати нові технології, які розвиваються дуже швидко.

За словами Сундара Пічаї, компанія зараз розвивається у двох напрямках. Перше — це все, що пов’язано зі ШІ. «У світі ШІ взаємодії між людиною і комп’ютером стають ще більш плавними і природними, — каже Сундар. — Ви можете розмовляти з речами, і ми працюємо над Google Lens, щоб ваш комп’ютер міг бачити світ вашими очима».

Google Lens буде запущений в цьому році, як інструмент візуального розпізнавання для смартфонів — наведіть камеру на ресторан, і Google знайде вам відгуки. Також протягом декількох років, за словами Сундара, буде доступна технологія миттєвого мовного перекладу з високою точністю. «Я визнаю, що в Долині люди одержимі темпами технологічних змін, — говорить він. — Але забуваючи про середньостатистичну людину, з таким підходом можна наламати дров. Часом я не впевнений, що людство готове до стрімких технологічних змін».

Інший напрямок роботи Google — підвищення доступності інтернету і смартфонів. Зокрема, Сундар мріє зробить Android-смартфони настільки дешевими, щоб вони коштували по $30. Він хоче досягти п’яти мільярдів користувачів ОС Android, багато в чому за рахунок Індії.

На думку Сундара Пічаї старше покоління завжди більш скептичне по відношенню до нових технологій. Він сам досі починає день з паперової газети Wall Street Journal. І багато в чому тому, що пам’ятає, як в дитинстві доводилося вставати в чергу, щоб прочитати газету і дізнатися новини крикету. Але про своїх дітей він не впевнений — чи правильно, що вони читають книги за допомогою Kindle або дивляться YouTube?

Багато талановитих програмістів, які працюють у Google визнають, що всю школу програли в комп’ютерні ігри. Але саме завдяки ним вони, можливо, потрапили в цю сферу, каже Сундар.

«Попередні покоління завжди відчувають дискомфорт у зв’язку з новими технологіями, — говорить він. — В епоху братів Райт в газетах на повному серйозі друкувалися колонки, в яких автори турбувалися про те, що велосипеди можуть пошкодити жіночій моральності. Наші діти краще справляються з візуальною інформацією — і це факт».

На прес-конференції в Сан-Франциско компанія Google представила цілу купу нових ґаджетів — смартфони, розумні колонки, навушники-перекладачі — обладнані штучним інтелектом і посилених машинним навчанням.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button