Технології

Пентагон буде стежити за людьми з повітряних куль

Спеціальні зонди-шпигуни будуть відслідковувати переміщення транспортних засобів в радіусі до 40 кілометрів.

Поки що запуск куль буде здійснюватися в порядку експерименту. З липня по жовтень 25 повітряних зондів будуть запущені над штатами Айова і Міссурі. Зонди-шпигуни будуть оснащені набором датчиків, який дозволить відстежувати переміщення транспортних засобів в радіусі до 25 миль (40 кілометрів). Отримувати енергію для роботи кулі від сонячних батарей.

Якщо експеримент виявиться вдалим, пізніше зону дії зондів розширять. Які критерії успішності? Як кажуть представники американського Міністерства оборони, наглядові кулі запущені для припинення загроз національної безпеки і обмеження незаконного обігу наркотиків. Звучить здорово, але багато правозахисні організації вже б’ють на сполох. На думку представників Американського союзу цивільних свобод, такий «експеримент» призведе до тотального стеження за громадянами, причому без їх відома. А це — грубе порушення прав людини.

«Думаємо, що американські міста не повинні піддаватися глобальному спостереженню, при якому можна було б відслідковувати всі транспортні засоби, куди б вони не йшли, — сказав в інтерв’ю The Guardian Джей Стенлі, старший політичний аналітик Американського союзу цивільних свобод. — Ми не повинні йти шляхом тотального контролю, дозволяти використовувати його в Сполучених Штатах, і подвійно неприємно, що такі випробування проводяться військовими».

Кнопка «Наверх»
Закрыть