Екологія

Глава ООН: руйнівний циклон «Ідай» – «тривожний дзвінок» про зміну клімату

Смертоносний тропічний циклон «Ідай», від якого постраждали південноафриканські країни Мозамбіку, Зімбабве і Малаві, став ще одним сигналом тривоги про зміну клімату. Про це заявив Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш.

Гутерріш схарактеризувати «Ідай», який зруйнував будинки і викликав сильні повені після удару по Мозамбіку в районі порту Бейри 14 березня, як «надзвичайно сильний і тривалий шторм». Допомоги потребують близько 1,85 млн жителів країни.

Глава ООН: разрушительный циклон «Идай» - «тревожный звонок» об изменении климата

Циклон також торкнувся Зімбабве і Малаві. У найбільш постраждалому Мозамбіку десятки тисяч будинків були зруйновані, а сотні тисяч людей були зігнані на площі близько 3000 кв. км, що приблизно відповідає території Люксембургу.

«Не менше мільйона дітей потребують термінової допомоги, і ця цифра може зрости. Ми побоюємося, що цілі села були змиті в місцях, куди нам ще належить дістатися», — заявив Генеральний секретар ООН.

Водночас вчені відзначають, що окремі погодні явища не можуть свідчити про зміну клімату. Вони говорять, що глобальне потепління викликає більш сильні зливи і шторми, тривалі хвилі тепла, скорочення урожаїв і збільшення браку води у всьому світі.

Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй оголосила в Мозамбіку надзвичайну ситуацію третього рівня, поставивши її в один ряд з Сирією, Єменом і Південним Суданом. Агентство готується нагодувати 1,7 млн осіб у Мозамбіку, населення якого складає близько 30 млн.

Організація Об’єднаних Націй закликає виділити 282 млн. дол. США для фінансування перших трьох місяців реагування на стихійне лихо в Мозамбіку та загальну суму — 337 млн. дол. США. Поки було виділено тільки 2 % цієї суми.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив у вівторок, що розгляне виділення надзвичайної фінансової допомоги для Мозамбіку в рамках механізму швидкого кредитування МВФ. Поки ще рано давати точні оцінки макроекономічних наслідків циклону і витрат на реконструкцію, «вони будуть дуже значними», йдеться в заяві МВФ.

Глава місії МВФ, який відвідав Мозамбік, Рікардо Велозу, заявив, що надасть Мозамбіку кредит у розмірі від 60 до 120 млн доларів у рамках кредитної лінії для надання допомоги у відновленні.

Як повідомлялося раніше, в результаті удару смертоносного циклону в трьох південноафриканських країнах загинуло понад 700 чоловік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button