Екологія

У Франції дороги планують замостити сонячними панелями (відео)

Франція готує амбітний план, який передбачає покриття доріг в країні сонячними панелями. В рамках проекту сонячними елементами буде покрито близько тисячі кілометрів автомагістралей протягом 5 років. Проект отримав назву Positive Energy.

09-02-16-foto-600x340-1

Ідея покривати дороги сонячними батареями не нова. На практиці вона була реалізована в Нідерландах на експериментальній ділянці. У Франції ж до проекту вирішили підійти з особливим розмахом. Сонячні панелі під назвою Wattway були виготовлені відомою французькою компанією Colas, що займається дорожнім будівництвом, у співпраці з Національним інститутом сонячної енергії.

Панелі будуть захищені багатошаровим покриттям з різних композитів і полімерів. Воно буде прозорим і зможе витримати навіть вантажні автомобілі.

За словами представників Colas, експерименти показали, що панелі будуть працювати, навіть якщо по них проїде шестиосьовий тягач.

Згідно з результатами випробувань, панелі витримають проїзд мільйона автомобілів, що відповідає експлуатації дорожнього полотна протягом 20 років при звичайному трафіку.

Смуги Wattway будуть приклеюватися на вже існуюче дорожнє покриття. Висота полотна при цьому збільшиться всього на 7 мм.

Випробування експериментальної ділянки сонячної дороги заплановане на весну цього року. На яких дорогах з’являться Wattway, поки невідомо.

Передбачається, що сонячні дороги забезпечать електроенергією 5 млн. французів, що становить 8% населення країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments