Екологія

Акумулятори виявилися на 30% вигідніше пікових газових електростанцій

Австралійський Рада по екологічно чистій енергетиці опублікував доповідь, в якому заявляється, що великі акумуляторні системи найкраще підходять для збереження і розподілу енергії, виробленої на сонячних і вітряних електростанціях. Батареї здатні миттєво реагувати на зміну попиту на електроенергію в масштабах країни як при короткострокових, так і при тривалих пікових навантаженнях.

У дослідженні порівнюється нормована вартість електроенергії, одержуваної від нової пікової газотурбінної електростанції (ГТеС) на 250 МВт і від акумуляторних систем аналогічної потужності, розрахованих на віддачу заряду протягом чотирьох і двох годин. Згідно зі звітом, з урахуванням всіх витрат використання батарей з двогодинним запасом енергії обходиться на 17%, а з місткістю, достатньої для чотирьох годин роботи — на 30% дешевше, ніж виробництво електрики на ГТеС.

Завдяки застосуванню передових технологій сучасні акумуляторні сховища перевершують газотурбінні пікові електростанції по надійності й швидкості реакції на зміну енергоспоживання. Хоча, як передбачалося раніше, високі значення саме цих показників можуть дозволити ГТеС стати затребуваними в майбутній системі електропостачання, заснованої на споживанні відновлюваної енергії.

У звіті говориться, що в той час, як газотурбінним електростанціям потрібно 15 хвилин для реагування на збільшення попиту на електроенергію, акумулятори можуть відразу ж віддавати накопиченому електрику. При цьому місткості батарей досить для покриття типовою тривалості денний пікового навантаження.

«Акумулятори дозволяють швидко збільшувати обсяги сховища енергії, мають нульовий час запуску і забезпечують кращу частотну характеристику енергосистеми», – розповів генеральний директор Ради з екологічно чистої енергетики Кейн Торнтон. Він зазначив, переваги батарей підтверджуються досвідом експлуатації великомасштабних систем, таких як Hornsdale Power Reserve з акумуляторами Tesla Powerpack.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button