Земля

Глибоководні кальмари спілкуються спалахами світла (відео)

Кальмар Гумбольдта розробив своє рішення проблеми спілкування в темних глибинах океану. Виявлений на глибині до 700 метрів під поверхнею східній частині Тихого океану, цей вид кальмарів може зростати до 1,5 метрів в довжину і зазвичай подорожує великими групами до 1200 осіб.

Одна з найбільш заворожливих рис є їх здатність виробляти сліпучі біолюмінесцентні спалахи з використанням спеціальних пігментних клітин, званих хроматофорами. Такі спалахи служать засобом спілкування між особинами, однак до цього дослідження залишалося неясним, як саме кальмари здатні бачити один одного в темряві на таких глибинах.

Тепер нове дослідження Бена Берфорда зі Стенфордського університету і Брюса Робісона з Дослідницького інституту акваріума Монтерей Бей пролило світло на цю таємницю, показавши, що кальмари мають спеціальні біолюмінесцентні світлові органи, звані фотофорами, які ефективно служать у якості підсвічування.

“У кальмарів Гумбольдта є невеликі скупчення люмінесцентної тканини – маленькі точки, розкидані по їхніх м’язах”, – сказав Берфорд. “Замість того, щоб проєктувати світло назовні, ці фотофори випромінюють світло всередині тканини тіла. Вони змушують всю тварину світитися.”

Використовуючи дистанційно керований апарат для вивчення кальмарів в їх природному середовищі існування, дослідники виявили, що головоногі молюски використовували свою власну біолюмінесцентну “мову”, щоб спілкуватися.

Один з прикладів цього – характерне “мерехтіння” – можна було бачити, коли кальмар полював на здобич.

“Це як сигнал повороту в пробці,” – сказав Берфорд.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button