Земля

Розвиток міст в країнах Азії заважає зростанню популяції бенгальських тигрів

Зусилля природоохоронних організацій по збереженню виду стають безглуздими, коли посеред середовища проживання великих кішок замість дерев «виростає» велика траса або ціле місто.

Image by Sasin Tipchai from Pixabay

Ще сто років тому в Азії налічувалося понад 100 тисяч диких тигрів. До початку 21 століття їх кількість скоротилася на 95%, — в основному через браконьєрство і руйнування середовища проживання. Так, за це століття вимерли три види – яванський, балійський і каспійський тигри.

Зараз природоохоронні організації посилено борються за збереження Panthera tigris tigris — легендарного бенгальського тигра, що населяє Індію, Непал, Бутан і Бангладеш. Країни домовилися вдвічі збільшити сучасну популяцію тигрів до 2022 року, — року тигра за китайським гороскопом.

Однак цим зусиллям протистоїть зростаюче населення азіатських країн, яке призводить до розширення міст та іншої інфраструктури. Посеред територій, які раніше вважалися дикими і по праву належали тиграм, виростають населені пункти, а іноді — цілі міста, що призводить до руйнування котячого ареалу.

З урахуванням того, що для благополучного життя кожної тигрячої сім’ї потрібно кілька десятків кілометрів землі, це сильно скорочує популяцію виду. Таким чином зусилля природоохоронних організацій по збільшенню числа тварин даремні – тигри туляться на залишених незайманих землях, конкурують за них і не можуть нормально пересуватися.

Від величезних незайманих територій залишилися тільки невеликі коридори, які з’єднують вузькою смугою лісів основні місця проживання тигрів, такі як Пілібхіт в Індії і Шуклафанта в Непалі.

Все ускладнюється так званим “тваринним націоналізмом”. Цим терміном описують бажання країн утримати конкретних особин на території своєї країни.

Так, в останні роки “непальські” бенгальські тигри перебираються до Індії в пошуках кращого життя. Безумовно, це не влаштовує непальський уряд, який вкладає величезні гроші в збереження виду.

Звідси беруться різні стратегії по “заохоченню” тигрів залишатися на території Непалу. Фактично, це ще сильніше скорочує ареал тварин, для яких не існує політичних кордонів держав.

Задовго до того, як азіатські країни обросли інфраструктурою, тигри переміщалися по цих землях, створюючи багатий генетичний фонд. Тепер же тварини укладені на крихітній території, що заважає їм нормально жити, годуватися, комунікувати і, відповідно, розмножуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button