Екологія

Що доб’є океан – знайдена нова проблема

Мікроорганізми, які постраждали в ході експерименту по глибоководному видобуткові металів з-під морського дна біля берегів Перу 26 років тому, не відновилися дотепер.

Geomar, Rov Kiel 6000

В період з 1989 по 1994 роки компанія DISTurbance and reCOLonization (DISCOL) провела експеримент, в ході якого оцінювалася ефективність глибоководного видобутку цінних порід, багатих металами, такими як мідь, нікель і кобальт, які необхідні для акумуляторів електромобілів і не тільки.

Щоб дістатися до цінних порід, з морського дна зчищався верхній шар відкладень, що, звичайно ж, повинно впливати на глибоководні екосистеми. Але конкретних даних про це поки не було. Особливо страждають мікроорганізми — основа харчового ланцюга в океані, які мешкають як раз в донних відкладах.

У 2015 році еколог Тобіас Воннахме, який нині працює в Арктичному університеті Норвегії у Тромсе, і його колеги порівняли склад дна, розореного 26 років тому і лише місяць тому.

Мікроорганізмів на свіжоочищеному місці виявилося приблизно на 50% менше, ніж на незайманих ділянках дна. Біля Перу, де дно було розорене 26 років тому, мікроорганізмів виявилося менше на 30%.

За словами вчених, з-за повільного накопичення відкладень в глибоководних районах, для їх відновлення після видобутку корисних копалин потрібно понад 50 років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button