Екологія

Дослідження: кліматичні умови на Землі набули “Червоний код”

За даними нової доповіді, ми вже живемо в часи глобальної катастрофи 

У зв’язку з рекордно високим рівнем вуглекислого газу (CO2) і триваючим підвищенням температури Земля офіційно досягла рівня «червоного коду», йдеться в новій кліматичній доповіді.

Міжнародна група дослідників опублікувала доповідь під назвою «Світові вчені попереджають про кліматичну надзвичайну ситуацію 2022 року», в якій вони кажуть, що людство «однозначно вже живе в умовах кліматичної надзвичайної ситуації».

Авторами доповіді є 10 вчених з усього світу на чолі з Університетом штату Орегон, США. У своїй роботі дослідники проаналізували 35 життєвих показників планети, які використовуються для відстеження зміни клімату.

16 з цих ознак знаходяться на рекордно високому рівні, включаючи екстремальну спеку, глобальну втрату деревного покриву через пожежі і велику поширеність вірусу денге, що переноситься комарами.

“Як ми можемо бачити зі щорічних сплесків кліматичних катастроф, зараз ми знаходимося в епіцентрі серйозної кліматичної кризи, і якщо ми продовжимо робити все так, як робили раніше, нас чекає більш жахлива ситуація», — сказав Крістофер Вулф, співавтор дослідження.

Дослідники також відзначають, що рівень вуглекислого газу в атмосфері (CO2) є найвищим за всю історію, досягнувши колосальних 418 частин на мільйон (ppm).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments