Всесвіт

Найлегше знайти життя на планетах білих карликів

Вчені впевнені, що життя простіше буде знайти на скелястих планетах, що обертаються навколо мертвих зірок — білих карликів.

universetoday.com

Зовсім скоро потужні телескопи нового покоління, такі як довгоочікуваний космічний телескоп «Джеймс Вебб» (JWST), займуться виявленням біосигнатур в атмосферах екзопланет. При виявленні кисню, метану, закису азоту і озону можна буде стверджувати, що на них є життя.

Тея Козакіс з Корнельського університету, провідний автор дослідження «Спектри високого дозволу і біосигнатури планет земного типу, що обертаються навколо білих карликів», впевнена, що найімовірніше ми знайдемо життя біля мертвих зірок.

Білі карлики вважаються залишками зірок, але вони продовжують сяяти та залишаються стабільними впродовж мільярдів років, випромінюючи накопичену теплову енергію та обігріваючи свої планети. Стабільність, світло і тепло — що ще потрібно для життя, крім підходящої планети?

Крім того, білі карлики відрізняються скромними розмірами, а це значить, що заступити їх світло при вивченні планет буде нескладно. Зірки, подібні Сонцю, настільки яскраві, що виявити планети на їх орбіті буде нелегко.

Пошук планет навколо білих карликів почався недавно, з виявлення дисків сміття навколо них у 2015 році. У грудні 2019 року астрономи виявили планету розміром з Нептун обертається навколо білого карлика. Але зірка повільно руйнувала планету.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button