Здоров'я

Глобальне потепління підвищує ризик серцевого нападу

Навколишнє середовище може впливати на серцево-судинну систему людини. Давно передбачалося, що різке плигання температури підвищують ризик серцевого нападу. У разі дуже високих і дуже низьких температур, зокрема, це було чітко продемонстровано. У новому дослідженні вивчається, якою мірою ризик серцевого нападу, пов’язаного зі спекою і холодом, змінився за останні роки у зв’язку з глобальною зміною клімату.

Вчені з Університету Людвіга Максиміліана в Мюнхені, Університетської лікарні Аугсбурга і лікарні Нордлінгена вивчили дані з регістра інфаркту міокарда в Аугсбурзі. У ході дослідження було обстежено понад 27 000 пацієнтів з серцевим нападом у період між 1987 і 2014 роками. Середній вік досліджених пацієнтів становив близько 63, 73% були чоловіками, і близько 13 000 випадків закінчилися смертю пацієнта. Окремі серцеві напади порівнювалися з метеорологічними даними в день нападу і коригувалися з урахуванням ряду додаткових факторів, таких як день тижня і соціально-економічний статус пацієнта. Основним результатом дослідження став наступним:

“дослідивши масив даних за 28 років ми виявили, що в останні роки збільшився ризик серцевого нападу, викликаного спекотною погодою”.

Щоб продемонструвати це, дослідники порівняли дані за період з 1987 по 2000 рік з даними за період з 2001 по 2014 рік. “Наш аналіз показав, що за останні кілька років ризик серцевого нападу, викликаного теплом, при збільшенні середньої добової температури зріс у порівнянні з попереднім період дослідження”, пояснює Чен. Люди з діабетом або гіперліпідемією були особливо схильні до ризику протягом останнього періоду. Дослідники підозрюють, що це частково є результатом глобального потепління, а також є наслідком збільшення факторів ризику, таких як діабет і гіперліпідемія, які зробили населення більш сприйнятливим до тепла.

Є зміна клімату ризиком серцевого нападу?

“Наше дослідження показує, що слід приділяти більше уваги високим температурам як потенційного пускового пристрою для серцевих нападів, особливо з урахуванням зміни клімату”, — пояснює провідний дослідник доктор Олександра Шнайдер. “Екстремальні погодні явища, такі як періоди сильної спеки в Європі в 2018 році, можуть у майбутньому призвести до зростання серцево-судинних захворювань. Водночас, тут, у Німеччині, певно зниження серцевих нападів, пов’язаних зі застудою. Наш аналіз передбачає більш низький ризик у майбутньому, але цей більш низький ризик не був значним”.
В якій мірі збільшення серцевих нападів, пов’язаних зі спекою, буде урівноважене зниженням серцевих нападів, пов’язаних із застудою, поки неясно, пояснює епідеміолог.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button