Здоров'я

Різні показники артеріального тиску в обох руках зв’язали з підвищеним ризиком смертності

Міжнародна група вчених показала, що різниця в показниках артеріального тиску в лівій і правій руці пов’язана з підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту – і в підсумку летального результату.

Image by Gerald Oswald from Pixabay

Дослідження опубліковано в журналі Hypertensio n. Відомо, що різниця в показниках артеріального тиску між руками у людини пов’язана з погіршенням здоров’я. Але наскільки і як саме, вчені не знали. Хоча про зв’язок між серцево-судинними захворюваннями й різниці в показниках тиску медикам відомо, як правило, рекомендацію про такі виміри вони ігнорують.

Воно й зрозуміло, адже знання про це досить туманні. Прогалину заповнила міжнародна команда фахівців, які провели метааналіз 24 глобальних досліджень на цю тему, зібравши воєдино дані про здоров’я майже 53 827 осіб з різних країн Європи, Африки, Азії, а також США. Вчені аналізували показники в різниці артеріального тиску в обох руках у кожного учасника і кількість смертей, серцевих нападів і інсультів, що сталися серед них більш ніж за 10 років.

Вчені з’ясували, що чим значніша різниця в показниках тиску між руками, тим вищий ризик розвитку інсульту, серцево-судинних захворювань (ССЗ) і смерті від них. Вони прийшли до висновку, що відмінність в один міліметр ртутного стовпа на один відсоток збільшує ризик смерті розвитку ССЗ, інсульту та смерті.

До цього вважалося, що порогова різниця між показниками тиску в лівій і правій руці становить 15 міліметрів ртутного стовпа. Це дослідження показало, що верхньою межею норми слід вважати різницю в 10 міліметрів ртутного стовпа.

Такі показники можуть вказувати на звуження і жорсткість артерій, що відбивається на кровотоку. Як вважають дослідники, їх висновки будуть корисні для практичного застосування в медицині і їх необхідно впровадити у лікарську практику.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button