Здоров'я

Кардіологи з США назвали дійсно ефективні дозування Омега-3 для захисту від хвороб серця

Нове дослідження, опубліковане в Mayo Clinic Proceedings, надає найбільш повний аналіз ролі дозування омега-3 в профілактиці серцево-судинних захворювань на сьогодні. Мета-аналіз, який являє собою поглиблений огляд 40 клінічних випробувань, надає авторитетні докази ефективності споживання більшої кількості жирів омега-3 EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота).

Hand photo created by freepik – www.freepik.com

У дослідженні робиться висновок про те, що споживання омега-3 EPA і DHA пов’язано зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця (ІХС), що є причиною 7,4 мільйона смертей у всьому світі щороку, і зниженням ризику інфаркту міокарда (серцевого нападу), включаючи смертельний серцевий напад.

Зокрема, дослідження показало, що додавання EPA + DHA пов’язано зі статистично значущим зниженням ризику:

  • Смертельний інфаркт міокарда (35%)
  • Інфаркт міокарда (13%)
  • Смертність від ішемічної хвороби серця (9%)
«Дослідження підтверджує думку про те, що споживання EPA і DHA сприяє кардіопротекції і що пацієнти, які дотримуються дієти, швидше за все, потребують більшої», – сказав Карл Лаві, доктор медицини, кардіолог з Ochsner Health і одним з авторів дослідження.

Більшість людей їдять набагато менше риби, ніж рекомендовано, тому додавання омега-3 в раціон допомагає скоротити розрив.

«Людям слід враховувати переваги добавок омега-3 в дозах від 1000 до 2000 мг в день – набагато вище, ніж зазвичай, навіть серед людей, які регулярно їдять рибу», – додав доктор Лаві. – «З огляду на безпеку і обмежений потенціал взаємодії з іншими ліками, позитивні результати цього дослідження переконливо свідчать про те, що добавки омега-3 є відносно недорогим і високоефективним способом поліпшення здоров’я».

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button