Земля

Глобальне потепління призведе до почастішання екстремальних небезпечних гроз

Експерти з питань клімату з’ясували, що підвищення температури призведе до посилення екстремальних опадів і збільшення екстремальних гроз. Результати дослідження публікує Nature Reviews Earth & Environment.

Нове дослідження університету Ньюкасла (Великобританія) показало, що підвищення температури є основним фактором збільшення екстремальної інтенсивності короткочасних опадів, які, як правило, відбуваються влітку і викликають небезпечні раптові повені в Великобританії.

Робота наголошує на необхідності вжиття заходів з адаптації до зміни клімату, оскільки сильніші опади підвищують ризик раптових повеней і екстремальних небезпечних дощів у всьому світі.

Міжнародна команда вчених проаналізувала дані наглядових, теоретичних і модельних досліджень. Мета – вивчити посилення екстремальних дощів, причини цих екстремальних явищ і вплив на раптові повені.

Дослідники виявили, що екстремальні опади посилюються з потеплінням, як правило, зі швидкістю, що відповідає збільшенню атмосферної вологості. Цього і слід було очікувати. Однак робота також показала, що підвищення температури в деяких регіонах впливає на короткочасні сильні зливи в набагато більше.

“Ми знаємо, що зміна клімату приносить нам більше спекотне та сухе літо і тепліші та вологіші зими. Але в минулому ми щосили намагалися вловити деталі екстремальних дощових опадів, оскільки вони можуть бути сильно локалізовані. Завдяки нашому новому дослідженню ми тепер знаємо більше про те, як на дійсно сильні дощі можуть вплинути зміна клімату. Оскільки тепліше повітря містить більше вологи, інтенсивність дощу збільшується з підвищенням температури”, – говорить професор Фаулер з університету Ньюкасла.

Нова робота показує, що локальні раптові повені, ймовірно, будуть більш помітною особливістю нашого майбутнього клімату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button