Земля

У п’ятницю Земля втече від Сонця

Шостого липня 2018 року Земля пройде афелій — найбільш віддалену від Сонця точку своєї орбіти.

В пятницу Земля убежит от Солнца

«Наша планета 6 липня 2018 року в 18.46 виявиться в найбільш віддаленій від Сонця точці своєї орбіти, на відстані 152 095 566 кілометрів. Проходження афелія означає, що в цей день Сонце буде мати найменший видимий діаметр. Через те, що Земля в афелії на п’ять мільйонів кілометрів далі від Сонця, ніж в перигелії, видимий розмір сонячного диска в афелії менший, ніж в перигелії. Це розходження невідчутно на око, так як зміна розміру диска відбувається плавно протягом півроку», — говорять астрономи.

Слово «афелій» — грецького походження, в перекладі буквально означає «від Сонця». Цим словом астрономи позначають точку орбіти будь-якого небесного тіла, що рухається навколо Сонця, яка найдалі відстоїть від зірки. Існує помилкове уявлення, що зміна пір року залежить від відстані до Сонця, тобто, чим далі від Сонця Земля — тим на ній холодніше і повинна бути зима. Але зараз липень, і літо в самому розпалі, хоча Земля проходить найбільш віддалену точку своєї орбіти, і це ніяк не впливає на зміну пір року.

Зміна пір року обумовлена тим, що вісь обертання Землі має нахил до площини земної орбіти, а зовсім не тим, що відстань від Землі до Сонця змінюється. Завдяки тому, що зараз Земля знаходиться далі від Сонця, ніж взимку, наша планета рухається по орбіті повільніше, ніж буде рухатися через півроку. Це означає, що астрономічне літо (час від дня літнього сонцестояння до дня осіннього рівнодення) триває в Північній півкулі довше, ніж зима на цілих п’ять днів.

Повний обіг навколо Сонця Земля робить за 365 днів 6 годин 9 хвилин і 10 секунд. Земля рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, з середньою швидкістю 29,765 кілометра в секунду. Найближча до Сонця точка орбіти Землі називається перигелієм, Земля проходить її на початку січня вона становить понад 147 мільйонів кілометрів. Найдальшу точку, афелій, Земля проходить на початку липня, опиняючись на відстані понад 152 мільйонів кілометрів від Сонця.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть