Земля

Глобальне потепління призвело до поширення м’ясоїдних бактерій (відео)

Вчені Університету Купера в США з’ясували, що смертельно небезпечні бактерії, які викликають некротизуючий фасциит, можуть одержати широке поширення в пляжних водах завдяки зміні клімату. Про це повідомляє видання Live Science.

Фахівці описали п’ять випадків важких бактеріальних інфекцій у людей, які зазнали впливу води або морепродуктів з затоки Делавер. Небезпечний стан було викликано «червами плоть» мікроорганізмом Vibrio vulnificus, який віддає перевагу відносно теплій воді (вище 13 градусів Цельсія), такі як в Мексиканській затоці. Однак глобальне потепління призводить до того, що ареал проживання V. vulnificus переміщається на північ.

Зараження відбувається при вживанні забруднених морепродуктів, наприклад, крабів, або при наявності відкритої рани, яка вступає в прямий контакт з морською водою, що містить бактерії. У більшості випадків у хворих спостерігаються легкі симптоми, однак у деяких розвивається сепсис або велике руйнування шкіри і фасції — оболонки зі сполучної тканини, що виконує опорні та інші функції.

Люди піддаються підвищеному ризику інфекцій V. vulnificus, якщо у них є хронічне захворювання печінки або інші стани, які послаблюють їх імунну систему. З п’яти описаних випадків у трьох осіб був гепатит В або С, а у одного —діабет.

Кнопка «Наверх»