Екологія

Вічна мерзлота в арктичній частині Канади почала танути на 70 років раніше терміну

Вчені Аляскинського університету у Фербенксі (США) виявили, що вічна мерзлота в арктичній частині Канади почала танути на 70 років раніше терміну, встановленого прогнозом. Це вказує на те, що глобальна кліматична криза, яка торкнеться людську цивілізацію, настає швидше, ніж вважали дослідники. Про це пише видання The Guadian.

За словами фахівців, низка надзвичайно спекотних років дестабілізувала верхні шари кріолітозони, які зберігалися протягом тисячоліть. Це свідчить про те, що клімат на Землі зараз стає спекотнішим, ніж за останні п’ять і більше тисяч років. Дані, що вказують на катастрофічну ситуацію, були зібрані під час експедиції у віддалені місця Арктики, включаючи закинуту станцію на базі часів холодної війни.

Швидке танення вічної мерзлоти може призвести до вивільнення величезної кількості парникових газів. Виникне петля зворотного зв’язку, яка, в свою чергу, сприятиме ще більшому підвищенню температури. Навіть якщо зобов’язання по скороченню викидів відповідно до Паризької угоди 2015 року будуть виконані, люди, ймовірно, не зможуть запобігти подальшому збільшенню температури.

Раніше в червні повідомлялося, що австралійські експерти з Мельбурна представили доповідь, згідно з якою людська цивілізація в сучасному вигляді підійшла до кінця свого існування. Причинами швидкого колапсу називаються зміна клімату, бездіяльність урядів і подальша соціальна та економічна криза.

Кнопка «Наверх»
Закрыть