Земля

Сотні жаб загинули в болоті 45 млн років тому: це сталося під час спарювання

Попередні дослідження показали, що гейзельтальські жаби загинули під час висихання озер. Але що саме вбило цих істот, довгий час залишалося загадкою — по цей час.

Палеонтологи Університетського коледжу Корка (UCC) з’ясували, чому сотні викопних жаб загинули в стародавньому болоті 45 млн років тому. Виявилося, це сталося під час спарювання.

“Наскільки ми можемо судити, викопні жаби були здорові, коли померли, а на кістках у них немає ніяких ознак хижаків або трупоїдів — пояснюють автори нового дослідження. – Також немає доказів того, що їх змило водою під час повені або вони загинули через те, що болото висохло».

Більш того, більшість викопних жаб Гейзельталя — це види, які проводять своє життя на суші, повертаючись у воду тільки для розмноження. Виключивши неможливе, вчені прийшли до висновку, що жаби померли під час спарювання.

Попередні дослідження показали, що гейзельтальські жаби загинули під час висихання озер та/або виснаження кисню у воді. Але що саме вбило цих істот, довгий час залишалося загадкою — по цей час.

Водяна смертельна пастка в районі Гайзельталь в Центральній Німеччині забрала життя понад 50 000 стародавніх звірів, включаючи птахів, коней, кажанів, риб і сотні жаб.

Майже 50 млн років тому — в середньому еоцені — Земля була набагато теплішою, і район Гайзельталя був заболоченим субтропічним лісом, мешканцями якого були предки коней, великі крокодили, гігантські Ззмії, ящірки, наземні птахи і безліч безхвостих тварин, наприклад, жаби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button