Екологія

Глобальне потепління спровокує викид 840 млрд тонн CO2

Ми звикли чути, що викиди СО2 впливають на підвищення середньої температури на Землі, але, як виявилося, це замкнене коло, потрапивши в яке людству буде дуже складно вибратися

Згідно з останніми прогнозами міжнародної групи дослідників глобальне потепління на 2 ° C вище доіндустріальних значень призведе до вивільнення близько 230 мільярдів тонн вуглецю з ґрунту, що тільки посилить кліматичне положення Землі.

Image by Emilian Robert Vicol from Pixabay

У ґрунті Землі міститься в два-три рази більше вуглецю, ніж в атмосфері. Високі температури прискорюють розкладання вуглецю, яке тягне за собою серйозні кліматичні зміни, пов’язані зі збільшенням концентрації парникових газів, які і собі підвищують глобальну температуру. Такий ефект називають «позитивним зворотним зв’язком». Зміна клімату викликає побічні ефекти, які сприяють подальшим змінам, погіршуючи ситуацію.

Дослідження, проведене Університетом Ексетера, вказує на те, що при підвищенні температури на 2 ° C, круговорот вуглецю в ґрунті прискориться, що призведе до того, що в атмосферу потрапить приблизно 840 мільярдів тонн вуглекислого газу, а це в чотири рази більше загального обсягу викидів Китаю і більш ніж в два рази більше викидів США за останні 100 років.

«Наше дослідження виключає найбільш екстремальні прогнози, але, тим не менш, передбачає значні втрати вуглецю в ґрунті через зміни клімату при потеплінні на 2 ° C, і це навіть не включає втрати глибшого вуглецю вічної мерзлоти», – йдеться в прес- релізі університету.

Хоч кліматологи і кажуть, що це не «екстремальний» прогноз, це значно ускладнить боротьбу з глобальним потеплінням. Людству доведеться докласти ще більше зусиль і ресурсів для того, щоб уповільнити зростання середньорічних температур.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button