Наука

Вітамін B3 захистив шкіру від ультрафіолету

Ультрафіолет не тільки дозволяє нашому організму виробляти вітамін D, а й може стати причиною розвитку раку шкіри. Захиститися від негативного впливу цього випромінювання допоміг вітамін B3

Італійські вчені показали, що одна з форм вітаміну B3 здатна захистити клітини шкіри від шкідливого впливу ультрафіолету і знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.

Немеланомні види раку шкіри – одні з найбільш поширених онкологічних захворювань в жарких і гірських районах. Основним фактором ризику є вплив ультрафіолетового випромінювання, яке пошкоджує ДНК, збільшує вироблення активних форм кисню і активує запальні процеси. Все це в кінцевому підсумку призводить до пошкоджень геному і загибелі клітин.

Тепер вчені показали, що одна з форм вітаміну B3 – нікотинамід – може блокувати відразу кілька механізмів, що сприяють утворенню злоякісних пухлин. Автори роботи, представленої на конференції EADV Virtual, обробляли клітини шкіри пацієнтів з немеланомного раком шкіри нікотинамідом різну кількість часу – 18, 24 і 48 годин. Потім клітини піддавали впливу ультрафіолетового випромінювання.

Результати показали, що попередня обробка нікотинамідом за 24 години до УФ-опромінення захищала клітини шкіри від окисного стресу і пошкодження ДНК. Вітамін посилював репарацію ДНК, впливаючи на експресію гена, що кодує білок OGG1. Крім того, ця молекула знижувала експресію антиоксидантів і блокувала місцеве запалення, зменшуючи вироблення оксиду азоту (NO) і активних форм кисню (АФК).

Дослідження показує, що збільшення споживання вітаміну В3 захистить шкіру від негативних ефектів впливу ультрафіолетового випромінювання, знижуючи частоту немеланомних видів раку шкіри. Однак захисний ефект вітаміну В3 є короткочасним, а вживати його слід не пізніше, ніж за 24-48 годин до виходу на сонячне світло.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button