Екологія

Біткоїни приведуть до екологічної катастрофи

Підйом ціни біткоїн змусив серйозно замислитися про руйнівні екологічні наслідки цього унікального фінансового явища. Про них говорив ще в 2013 році австралійський аналітик з екологічної стійкості та підприємець Гай Лейн. В останні місяці «міхур» біткоїна став набагато більшим, а про супутні йому енергетичні витрати стало широко відомо.

Створення («видобуток», майнінг) біткоїна вимагає виконання складних підрахунків, які не мають ніякої цінності, за винятком того, що вони повинні бути публічно зроблені. За останніми оцінками, на майнінг біткоїнів потрібно стільки ж енергії, як для всієї Нової Зеландії, а, можливо, і ще більше.

У перші дні біткоїна всі необхідні підрахунки виконувалися на простих персональних комп’ютерах. Але зараз майнери використовують спеціально побудовані машини, оптимізовані під особливі алгоритми біткоїна. Вартість «видобутку» дорівнює вартості використовуваної електрики. Єдиний спосіб майнити вигідно — це мати доступ до дешевої електрики. А це — електрика, що виробляється за рахунок згоряння дешевого вугілля на старих станціях. Майнінг біткоїна сьогодні сконцентровано в Китаї, який все ще сильно залежить від вугілля.

Скільки енергії використовує біткоїн?

Мережа біткоїнів зараз використовує близько 30 терават-годин на рік або 0,1 % від усього світового споживання енергії — більше ніж індивідуальне споживання у більш ніж 150 країнах.

Ціна електрики — приблизно 5 центів за кіловат-годину для промислових користувачів. Майнери з більш високими цінами в основному виходять з бізнесу. Якщо ціна електрики — 5 центів за кіловат-годину, а ціна біткоїна (припустимо) — 10 тисяч доларів США, означає, що кожен біткоїн споживає близько 150 мегават-годин електрики. При поточних правилах, платформи для біткоїна дозволяють майнити 1800 біткоїноів в день, що говорить про щоденне використання 24 000 мегават-годин або близько 100 терават-годин на рік, майже 0,3 % від глобального використання електрики.

Кожен мегават-година вугільної енергії супроводжується викидами тонни вуглекислого газу, тому терават-годин відповідає мільйону тонн CO.

Якщо така висока ціна видобутку збережеться, загальне щорічне використання енергії від майнінгу біткоїна, ймовірно, зросте до 100 терават-годин.

Перехід усієї глобальної фінансової системи на біткоїн призведе до зростання використання електроенергії в світі приблизно на 500 %. З урахуванням поточної загрози зміни клімату — це неймовірно величезний обсяг споживання енергії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть