Земля

Виявлені в Антарктиді бактерії мають позаземне походження

Група російських вчених, які вивчали озеро Схід, що розташоване в Антарктиді, виявили новий вид мікроорганізмів. Нові види бактерій відкривають досить часто, але в даній ситуації привертає не сам факт відкриття, а те, що мікроорганізми мають схожість з земними лише на 86%. Інша частина ДНК бактерій, цілком можливо, може мати позаземне походження.

9460920ee6f41a2ffe9b986fddd9ee60
Новий вид мікроорганізмів тільки почали вивчати і його ще не встигли назвати. Бактеріям лише присвоїли код: w123-10. Глибина залягання, а якщо бути точним, товщина льоду, на якій була виявлена нова форма життя, відповідає верствам, вік яких приблизно п’ять тисяч років. Бактерії знайдені в повністю життєздатному стані і добре себе почувають при температурі -60°С.

Вчені розповіли, що якщо припущення про неземне походження знайдених мікроорганізмів підтвердяться, то це допоможе скласти уявлення про те, які форми життя можуть бути розвинені на інших планетах.

Саме озеро Схід є найбільшим в Антарктиді, воно складає в довжину 175 км, а в ширину 65 км. Ізоляція озера від зовнішнього світу сталася близько 15 мільйонів років тому. Температура води навіть у найтепліші дні не перевищує -3°С, а тиск становить близько 400 атмосфер. Вчені висловлюють припущення, що на дні озера існують геотермальні джерела, а вода збагачена киснем.

Варто також сказати, що w123-1 не перший мікроорганізм, знайдений при дослідженні льоду озера. 12 років тому на глибині 3607 м і 3561 м відповідно вченим вже вдавалося знайти нові види мікроорганізмів, але тоді в земне походження бактерій сумнівів не виникло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button