Здоров'я

Забруднення повітря може привести до 60000 смертей у 2030 році

Вчені з Університету Північної Кароліни очікують, що зміна клімату, якщо її залишити без уваги, призведе до смерті від забруднення повітря майже 60 000 людей у 2030 році і 2 600 000 людини в 2100 році по всьому світу.

Згідно з проведеним дослідженням, більш високі температури прискорюють хімічні реакції, які створюють забруднювачі повітря, такі як озон і дрібні частинки. Більш сухі місця можуть погіршувати забруднення повітря із-за меншого видалення шкідливих частинок з дощем і підвищеного рівня пожеж. Оскільки дерева реагують на більш високі температури, вони також будуть виділяти більше органічних забруднювачів. «Так як зміна клімату впливає на концентрацію забруднювачів повітря, воно може мати значний вплив на здоров’я людей у всьому світі, збільшуючи число випадків смертей від забруднення повітря кожен рік», – сказав провідний дослідник Джейсон Уест.

Щоб прийти до таких висновків, команда фахівців використовувала кілька глобальних кліматичних моделей для визначення кількості передчасних смертей, які можуть статися через озон і тверді частинки в 2030 і 2100 роках. Для кожної моделі оцінювалися прогнозовані зміни рівня забруднення повітря, які можуть бути пов’язані з майбутньою зміною клімату. П’ять з восьми моделей передбачили збільшення кількості смертей у 2030 році, а сім з дев’яти моделей – зростання кількості смертей в 2100 році.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button