Екологія

Глобальне потепління зробить роботу людей нестерпною

Останні кілька місяців середня температура б’є всі рекорди. Вчені кажуть, що з кожним роком середній показник буде зростати на 1 °C, а наступні 50 років багато регіонів можуть провести у виснажливій і неможливій для життя спеці. У найближчі роки зміна клімату настільки нагріє деякі частини світу, що проста робота на відкритому повітрі стане небезпечною для життя.

Нові моделі припускають, що якщо не приборкати парникові гази, мільйони людей — особливо в країнах, що розвиваються, будуть піддаватися впливу небезпечного рівня тепла, яке може викликати тепловий стрес — це небезпечний стан, який може призвести до зупинки роботи органів, повідомляє BBC News. Фахівці попереджають, що зараз під час пандемії ситуація ще більш страшна, адже відключені кондиціонери на робочих місцях і важкий захисний одяг, швидше за все, поставить під удар величезну кількість людей.

На жаль, включення кондиціонера — вже не варіант у багатьох країнах, що розвиваються. За даними доповіді ООН такий спосіб охолодження може тільки погіршити ситуацію, адже кондиціонери створюють замкнуте коло, оскільки їх робота забезпечується не екологічними способами енергії. Вчені закликають розробляти концепцію «зелених» кондиціонерів, позаяк з підвищенням температури попит на охолоджувачі повітря буде тільки рости.

«Тривожні дзвіночки» катастрофи в робочій сфері можна побачити вже зараз серед медиків. З великими небезпеками і навантаженнями стикаються лікарі, які мають лікувати пацієнтів у тропічному кліматі, при цьому у важкому захисному спорядженні. Незабаром небезпечні перегріви, з якими стикаються ці медики, можуть стати повсякденним досвідом для всіх інших. Як йдеться в BBC News, лікарі можуть ігнорувати деякі тривожні знаки, такі як головний біль, втома, нудота, списуючи їх на довгі зміни, однак ці сигнали можуть говорити про необоротні наслідки, які виникають у випадку перегріву.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»