Екологія

Стародавні римляни стали причиною змін у кліматі планети

Вчені провели дослідження впливу стародавньої Римської імперії на клімат Землі. В результаті було встановлено, що римляни трохи знизили середню температуру по всій території Європи.

Згідно з результатами дослідження, факели, кузні, печі і масивна вирубка лісів призвели до викиду в атмосферу великої кількості вуглекислого газу і попелу. В теорії парниковий ефект повинен був підняти температуру на 0,15 градуса Цельсія. Однак на практиці густий дим не дозволяв сонячним променям нагрівати поверхню Землі, що призвело до похолодання на — 0,17.

Даного значення мало для реального відчуття людьми. Однак факт цієї події доводить, що люди почали свій негативний вплив на атмосферу планети задовго до промислової революції. Крім цього, велика кількість вуглекислого газу і диму негативно впливали на жителів великих міст, викликаючи у них різноманітні респіраторні захворювання.

Також подібний вплив на атмосферу викликав зміну погоди на різних регіонах, викликаючи рясні дощі в певних ділянках і довготривалі посухи в інших. Подібні явища поширені в сучасному світі, тільки до них додалися ще й кислотні дощі, викликані викидами з різних заводів. Екологи б’ють тривогу, оскільки продовження такого сценарію матиме непоправні наслідки для всієї планети.

Кнопка «Наверх»
Закрыть