Екологія

Грета Тунберг поставила під загрозу шведські авіакомпанії

Перевізники зіткнулися зі зниженням пасажиропотоку і пов’язують це з діяльністю екоактивістки.

Грета Тунберг поставила под угрозу шведские авиакомпании
The Denver Post/Getty Images

Виступи юної шведської екоактивістки могли привести до того, що її співвітчизники стали відмовлятися від авіаперельотів. Таку думку висловила авіакомпанія Swedavia, яка є експлуатантом 10 найбільших аеропортів Швеції, підводячи підсумки своєї роботи у 2019 році.

За минулий рік пасажиропотік у вітчизняних аеропортах Swedavia скоротився на 4% — до 40 млн осіб (у 2018 році було 42 млн пасажирів). Внутрішні перевезення скоротилися на 9%, до 12,4 млн осіб, а міжнародні — на 2%, до 28 млн осіб. На думку компанії, вплив на це зробило рух flygskam («літати соромно»), що набрав обертів після зростання популярності Грети Тунберг і пропагованих нею ідей.

При цьому Swedavia підкреслила, що з 2016 року для своїх рейсів вона закуповує 450 тонн біопалива на рік і має намір до 2025 року довести кількість викопного палива в аеропортах Швеції всього до 5% від загального обсягу пального, необхідного літакам. Крім того, вже в 2020 році всі десять аеропортів Swedavia повинні стати вуглецево-нейтральними.

Як відзначають експерти, однієї відмови від польотів для поліпшення екологічної обстановки в світі недостатньо. Для цього повинні прийматися заходи зі зниження викидів у навколишнє середовище на державному рівні, а рішення окремих пасажирів не користуватися авіатранспортом не здатне вплинути на глобальну ситуацію в цілому.

Нагадаємо, Грета Тунберг отримала всесвітню популярність після того, як в 2018 році замість навчання в школі стала щоп’ятниці приходити до шведського парламенту з вимогами посилити заходи щодо боротьби зі зміною клімату. Її ініціатива перетворилася на міжнародний рух п’ятничних кліматичних страйків FridaysForFuture.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments