Земля

Китаю загрожує водна катастрофа

Китай продовжує заливати. Від удару стихії там вже постраждали кілька мільйонів людей. І зараз вода не відступає. Наприклад, в Ухані готують зміцнення, щоб не прорвало дамбу. Влада Китаю підрахувала збиток від повені – це дванадцять мільярдів доларів.

По пояс у воді рятувальники обходять вцілілі будинки. Адже ті, хто не встиг вчасно покинути, опинився немов у пастці. У провінції Аньхой – чи не найбільш критична ситуація. З півдня лежить повноводна Янцзи, з півночі – Хуайхе. Велика вода накрила цілі міста.

У стародавньому Нанкіні перших поверхів не видно зовсім. У багатомільйонному Ланчжоу вийшла з берегів Хуанхе вирує там, де ще недавно були широченні розв’язки. У Пояні будівлі не витримали натиску і обвалилися.

«У нас тут двоє дітей, і четверо людей похилого віку, якби військові вчасно не прибули, не знаю, як би ми впоралися! – кажуть мешканці. – Спасибі їм велике!»

В зони лиха – а це вже 27 китайських провінцій – влада перекидає все нові загони військових і рятувальників. Вони цілодобово зміцнюють дамби, споруджуючи з мішків з піском заслони і насипу. Дороги розмиті. Шлях для порятунку прокладає важка техніка.

«Ми зараз терміново створюємо резервне водосховище на 160 мільйонів кубометрів, щоб послабити тиск на основну дамбу. Повинно допомогти», – кажуть рятувальники.

На дамбах, в тому числі і найбільшої в країні ГЕС «Три ущелини» поряд з Уханем, терміново скидають воду, рівень якої давно вище критичного. Інакше прорве – і катастрофа. Щоб хоч якось знизити тиск, деякі плити доводиться навіть підривати.

«Тут крім того, що сильні зливи пройшли, ще й вітер був такий сильний, що підняв хвилі, які так вдарили по дамбі, що якщо так буде далі – точно впаде», – попереджає Чун Чун, глава міста Фенган.

Там, де вода нарешті відступила, залишаються гори бруду і сміття. У крамницях торговці намагаються знайти хоч щось уціліле. «Думали – заллє всі максимум на метр – як в минулий раз, підняли товар на верхні полиці, – розповідає один з продавців, У Хун’юй. – А воно он як виявилося – нічого цілого не залишилося».

«Для малого бізнесу це взагалі смертельний удар, – вважає Чжан Шаншань, секретар парткому міста Сецзятань. – Мало того, що через епідемію вони зазнали втрат, так тоді хоча б товар був цілий. А тепер це повінь – суцільне розорення».
Тільки попередній збиток від стихії, за різними оцінками, становить від 10 до 15 мільярдів доларів.

Прогнози синоптиків невтішні. Зливи триватимуть і на сході, і на півдні, і в центрі Китаю, де з берегів і так вже вийшли понад чотирьохсот річок. Готуються до повені на всякий випадок і в Пекіні.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»