Земля

Глобальне потепління веде до процвітання комарів

Зростаюча температура на вершині світу йде на користь арктичним комарам. Дослідники заявляють, що потепління дозволяє комарам в Арктиці інтенсивніше розвиватися і швидше проходити стадію лялечки. Чисельність арктичної популяції комарів збільшується, що становить загрозу для північного канадського оленя карібу, кров’ю якого вони харчуються.

20-09-15-foto-600x385-1

Арктичні комарі з’являються на світ в мілководних весняних тундрових ставках, які утворюються при таненні снігу. Дослідники вивчили популяції комарів в ставках біля поселення Кангерлуссуак в Гренландії. Учені стежили за кількістю комарів і стадіями їх розвитку, а також провели лабораторні експерименти для вимірювання впливу температури на ріст комарів. У результаті був зроблений висновок: якщо арктичні температури підвищаться на 2 градуси Цельсія, шанси комарів досягти дорослого віку зростуть на 53%.

Втім, вже зараз комарі в Арктиці з’являються на два тижні раніше норми. Прискорене зростання арктичних кровососів скорочує час, який вони проводять в ставках, а, отже, знижує ймовірність того, що комарів з’їдять природні вороги – облямовані плавунци.

«Через комарів карібу змушені йти до підвітряної вершини хребта, де комах менше, але й їжа більш низької якості, – говорить еколог Лорен Каллер з Інституту арктичних досліджень при Дартмутського коледжу (США).
Здоров’я карібу може погіршитися, якщо тварини будуть проводити більше часу, тікаючи від комах, і менше часу витрачати на пошук високоякісної їжі.

Каллер зазначає, що хоча в короткостроковій перспективі глобальне потепління сприятливо позначиться на комарах, пізніше висока температура негативно вплине на їх розмноження. Комарі почнуть з’являтися дуже рано, коли тварин, кров’ю яких вони живляться, ще не буде поблизу.

«Крім того, якщо погода взимку стане більш мінливою, і ставки будуть замерзати і розморожуватися, біологічні цикли арктичних комарів порушаться. Багато личинок вмиратимуть ще на ранніх стадіях розвитку. Так що, в цілому, потепління – не зовсім хороша новина для комарів », – додає Каллер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button