Земля

Вчені з’ясували, чим небезпечна вічна мерзлота

В процесі танення вічної мерзлоти в атмосферу викидається вуглець, який міститься в ґрунті, що може негативно вплинути на зміну клімату на планеті, з’ясувала група вчених з Нідерландів та Великобританії.

Вчені проаналізували вміст речовини у водах північно-західної частини Канади в літній період, коли відбувається танення вечномерзлого ґрунту. Вони виявили в озерах і річках підвищений вміст «стародавнього» вуглецю, а також діоксиду вуглецю. Гази можуть міститися в рештках рослин, які знаходяться в замерзлому ґрунті.

Аналіз змісту вуглецю в арктичних водах Канади ускладнювався тим, що вченим поки невідомо, яка кількість газу повинна викидатися в атмосферу без поправки на зміну клімату. При цьому важливо звернути увагу на те, що в товщах води може міститися як «древній», так і нещодавно потрапивший у вічну мерзлоту вуглець.

Незважаючи на те, що такі дослідження потребують подальшої роботи та аналізу, вчені підкреслюють, що отримані дані досить тривожні і свідчить про негативний вплив подібних процесів на темпи глобального потепління.

Кнопка «Наверх»
Закрыть