Земля

У вулкана Кракатау в Індонезії виник новий активний кратер

У грізного вулкана Кракатау тільки що з’явився новий кратер, який фахівці охрестили Анак Кракатау, тобто «вулкан-малюк».

Сам «вулкан-тато», розташований на невеликому острівці, що знаходиться поблизу від Яви і Суматри, приніс незліченні лиха регіону в 1883 році.

У вулкана Кракатау в Индонезии возник новый активный кратер

Маленький Кракатау виріс на схилах «старшого родича» ще в тридцяті роки двадцятого століття. І ось тепер він голосно заявив про себе в ніч з 18 на 19 липня за місцевим часом високим стовпом диму, слідом за яким послідував справжній кінець світу з річками магми, вулканічними бомбами, які відлітали в океан за багато кілометрів, а також тоннами попелу.

У вулкана Кракатау в Индонезии возник новый активный кратер

На щастя, ні на схилах вулкана, ні поблизу від нього ніхто не живе, так що грізна краса новоявленого вогнедишного страховиська лише послужила додатковим туристичним атракціоном для численних приїжджих.

Обидва Кракатау – і «тато» і «син» – входить в так званий «Пояс вогню». Під цією назвою фахівці мають на увазі розташовані по різні сторони тихоокеанської акваторії численні вулкани і активні сейсмічні точки, об’єднані в один комплекс рухом літосферних плит.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button