Земля

Глобальне потепління залишить людство без їжі

Зміна клімату на планеті загрожує не тільки таненням льодовиків, але і кардинальним погіршенням якості продуктів харчування. До таких висновків прийшли американські вчені, що дослідили вплив викидів вуглекислого газу на польові культури.

Як пише CBS News, співробітники Каліфорнійського університету обрали для своїх дослідів пшеницю. Під впливом різних рівнів CO2 вона показувала різні показники росту: чим більше виявлялася доза вуглекислого газу, тим менше білка і азоту містилося в сільськогосподарській культурі по закінченні експерименту.

globalnyi_holod_450

Вченим вдалося з’ясувати, що в спробі вижити рослини перетворюють нітрати в білки, проте серйозною перешкодою на цьому шляху виявляється підвищений рівень CO2 в навколишньому середовищі. У підсумку низький вміст білка робить продукт непривабливим для людини через недостатню поживність.

Читайте також: Продовольча криза- це кінець світу?

Автори дослідження зробили висновок, що надалі якість їжі буде лише погіршуватися під впливом підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері. Визначальними в цьому плані, за словами біологів, повинні стати найближчі сто років. При цьому в деяких районах світу якість польових рослин вже почало знижуватися, проте до сьогодні фахівці, які спостерігали це явище, не могли пояснити його природу.

“Ми вже можемо спостерігати наслідки зміни клімату. Це може стати приводом для серйозного занепокоєння, якщо ви живете у місті або на узбережжі. Важливо розуміти, що наслідків глобального потепління не вдасться уникнути нікому”, – зазначив автор останньої на даний момент доповіді ООН з проблеми зміни клімату Майкл Оппенгеймер.

В якості одного з можливих способів вирішення проблеми пропонується збільшувати рівень азоту в рослинах шляхом штучного запліднення, однак цей варіант може призвести до несприятливих наслідків. Ще одним методом може стати додавання додаткових нітратів у ґрунтові води, що, в свою чергу, призведе до виділення сільськогосподарськими культурами нових порцій білка.

Читайте також: Шокуюча доповідь експертів ООН: зміни клімату призведуть до війни і голоду

У вересні минулого року гуманітарна організація DARA підготувала доповідь про вплив зміни клімату на життя людей. Згідно з документом, до 2030 р. процеси, пов’язані з глобальним потеплінням, призведуть до загибелі більше ста мільйонів чоловік. Основними причинами різкого підвищення смертності мають стати танення льодовиків, викликані ним природні катаклізми, посуха і підвищення рівня Світового океану, які в сумі здатні позбавити засобів до існування велику кількість жителів різних регіонів Землі. При цьому більше 90 % випадків фатального результату, за прогнозами фахівців, припаде на країни, що розвиваються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button