Земля

Подивіться в інфрачервоному світлі, як Амазонка прокладає собі дорогу

Місія Copernicus Sentinel-2 показала з космосу частину тропічних лісів Амазонії. Про це повідомляє Європейське Космічне Агентство.

Вологі тропічні ліси Амазонії – найбільший тропічний лісовий масив у світі. Вони займають північно-західну частину Бразилії та значні території Колумбії, Перу та інших країн Південної Америки. Тут протікає повноводна Амазонка і тисячі інших річок. На їх берегах височіють численні міста, зведені в період каучукової лихоманки XIX століття. У Бразилії це Манаус і Белен, а в Перу – Ікітос і Пуерто-Мальдонадо.

Це зображення над частиною тропічного лісу Амазонки в Амазонці – найбільшому штаті Бразилії – було оброблено з використанням інфрачервоного каналу супутника Sentinel-2, завдяки якому густий тропічний ліс виглядає яскраво-зеленим. Це робить відмінності в покритті рослинністю більш очевидними, ніж при використанні тільки видимих ??каналів супутника, які можуть бачити наші очі. Надано: Містить модифіковані дані Copernicus Sentinel (2019), оброблені ESA, CC BY-SA 3.0 IGO.

Зображення оброблено з використанням інфрачервоного каналу супутника Sentinel-2, завдяки якому густий тропічний ліс стає яскраво-зеленим. Це дозволяє побачити відмінності в покритті рослинністю набагато краще, ніж при використанні тільки видимих ??каналів супутника, які доступні людському погляду.

Інфрачервоне випромінювання, яке іноді називають інфрачервоним світлом, являє собою електромагнітне випромінювання з довжинами хвиль більше, ніж у видимого світла. Тому він невидимий для людського ока. Під інфрачервоним світлом зазвичай розуміються довжини хвиль від номінального червоного краю видимого спектра близько 700 нанометрів (частота 430 ТГц) до 1 міліметра (300 ГГц), хоча довші інфрачервоні хвилі часто називають терагерцовим випромінюванням.

У верхній частині зображення видно річка Джуруа, найбільш звивиста річка в басейні Амазонки. Річка має відтінки бордового і пурпурного, оскільки відбите сонячне світло від поверхні води складається в основному з синього і зеленого, а відображення в ближньому інфрачервоному діапазоні майже дорівнює нулю.

Річка Джуруа, що протікає понад 3000 км до впадіння в річку Амазонку, каламутна і містить відносно високі рівні поживних речовин. Вона бере свій початок у високогір’ї в східно-центральній частині Перу, а потім петляє через низовини Бразилії.

По обидва боки річки можна побачити кілька стариць у формі півмісяця і озера Оксбоу. Такі U-образні водойми зазвичай утворюються, коли річки перетинають звивисту «шийку», щоб скоротити свою течію, в результаті чого старий канал блокується – мігруючи від озера і створюючи пряміший шлях.

Тропічні ліси Амазонки мають вирішальне значення для регулювання глобального потепління, оскільки ліси щорічно поглинають мільйони тонн викидів вуглецю. У міру зростання рослини видаляють вуглекислий газ з атмосфери і зберігають його у вигляді біомаси. Потім він потрапляє назад в атмосферу в результаті таких процесів, як вирубка лісів для потреб сільського господарства і лісові пожежі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments