Земля

Глобальне потепління змінить частоту ударів блискавок по всьому світу, заявляють вчені

Наукове дослідження припускає, що блискавки в майбутньому будуть бити рідше по всьому світу. Дослідження прогнозує падіння на 15% середньої кількості спалахів блискавки у всьому світі до початку нинішнього століття, якщо глобальні температури знаходяться у верхньому діапазоні прогнозів.

Падіння частоти ударів блискавки може вплинути на частоту пожеж, особливо в тропічних регіонах. Це також може знизити рівень ударів блискавки в інфраструктуру і вплинути на те, як парникові гази в атмосфері сприяють зміні клімату.

Вчені з університетів Единбурга використовували нещодавно розроблений метод розрахунку імовірної частоти спалахів блискавки від грозових хмар. На відміну від традиційних розрахунків блискавичних спалахів в глобальному масштабі, заснованих на висоті хмар, їх підхід враховує рух дрібних частинок льоду, які формуються і рухаються всередині хмар. Електричні заряди накопичуються в цих крижаних частках, а в крапельках холодної води і м’якому граді утворюються всередині хмар. Вони вивантажуються під час штормів, викликаючи спалаху блискавки і грім. За підрахунками вчених, кожен рік у світі відбувається 1,4 мільярда блискавок.

Останні результати, що свідчать про підвищення середніх світових температур на 5 ° до 2100 року, показують, що в середньому блискавичні спалахи менш ймовірні в майбутньому, на відміну від попередніх досліджень.

Професор Рут Доерті з Університету Единбурзької школи геофізичних досліджень сказала: [box type=”shadow” ]«Це дослідження розширює наші нинішні знання про вплив зміни клімату на блискавку і припускає, що в теплішому світі частота блискавки, ймовірно, зменшиться. Результати дають нове уявлення про ймовірні наслідки блискавки для майбутнього складу атмосфери і клімату».[/box]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button