Земля

Вчені спростували поширений міф про працьовитість мурах

Вчені з’ясували, за яким принципом живе колонія мурашок. Завдяки даним, отриманим в результаті дослідження, фахівці спростували поширений міф про працьовитість цих комах.

Американські вчені з Університету Аризони і їх колеги з Оксфорду об’єдналися для проведення дворічного експерименту зі спостереження за життям колонії мурашок. В ході довгострокового дослідження фахівці відзначали різними кольоровими мітками комах залежно від їх рівня «зайнятості». У підсумку виявилося, що більшість жителів лабораторного мурашника працюють тільки в першій половині дня, а в другій – відпочивають. Таких експерти нарахували 70% від загальної популяції, в той час як 25% мурах і зовсім не робили нічого корисного для колонії.

Експеримент також дозволив вченим виділити ту нечисленну групу комах, яка дійсно активно працювала практично весь час. Завдяки даним, отриманим в результаті дослідження, навіть фахівцям вдалося встановити її чисельність – 2,5%. Крім того, науковці з’ясували принцип життя колонії і розподілу праці в ній. Як виявилося, якщо популяція мурах-трудоголіків скорочувалася, то на їх місце приходили раніше не працюючі мешканці мурашника, які моментально «включалися» в насичений графік меншини. Таким чином, вчені спростували поширений міф про працьовитість комах, однак змогли більше дізнатися про їх «робочі резерви» та ієрархії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть