Земля

Гольфстрім сповільнився

Система атлантичної течії Гольфстрім, яка несе тепло до Європи, стала слабшою, ніж будь-коли за останнє тисячоліття. Це може привести до катастрофічних наслідків для деяких європейських країн, таких як Великобританія та Ірландія.

Image by David Mark from Pixabay

 

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature Geoscience, система Гольфстріму значно сповільнилася – протягом не була такою слабкою, принаймні, 1600 років.

«Система Гольфстріму працює як гігантська конвеєрна стрічка, транспортуючи теплу поверхневу воду з екватора на північ і відправляючи холодну воду з низькою солоністю назад на південь. Вона переміщує майже 20 мільйонів кубічних метрів води в секунду, майже в сотню разів більше потоку Амазонки », – пишуть дослідники.

За підрахунками дослідників, з середини XX століття система сповільнилася на 15 відсотків. Вчені вважають, що уповільнення Гольфстріму викликано глобальним потеплінням. Річ у тім, що течія приводиться в рух завдяки щільній солоній воді, але легша прісна вода порушує цей процес. Існують побоювання, що рясні дощі та інтенсивне танення льодовиків може повністю зупинити Гольфстрім в майбутньому.

Якщо Гольфстрім повністю зупиниться, то велика частина Європи замерзне (на основі цього сценарію був знятий фільм-катастрофа «Післязавтра»). Крім цього, скупчення води, яка в цей час переноситься на північ, прискорить підйом рівня моря уздовж східного узбережжя США, що прискорить затоплення Флориди.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button