Земля

Комета, що впала на Землю 56 млн років тому, викликала катастрофічне потепління

Геологи з Політехнічного інституту Ренсселера (США) виступили з доповіддю на щорічній конференції Американського геологічного товариства, представивши докази того, що 56 млн років тому на Землю впав величезний астероїд або комета, що викликало найбільш різкий стрибок температури за всю історію нашої планети.

1-05-10-2016-600-338-2
Близько 56 млн років тому на Землі стався так званий палеоцен-еоценовий температурний максимум (ПЕТМ) — середня температури нашої планети за лічені тисячі років підскочила на 5-8 градусів за рахунок попадання величезної кількості вуглецю в атмосферу. Потепління тривало не менше 100 000 років і призвело до вимирання багатьох видів тварин і рослин, пише Science.

Автори доповіді запропонували нове пояснення ПЕТМ — за їх словами, різке потепління могло бути спровоковано падінням великого астероїда або комети. Відкриття було зроблено в процесі роботи з зразками морських відкладень, по часу відповідних початку ПЕТМ.

Читайте також: 

Геологи натрапили у відкладеннях на сферичні гранули розплавленого скла, такі гранули утворюються при ударі небесних тіл об Землю. У трьох кернів (колонках породи) після шару зі сферулами вчені помітили шар з частинками деревного вугілля, присутність якого говорить про інтенсивні лісові пожежи, що почалися через різке підвищення температури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button